Sipariş İade, Değişim ve İptali Hakkında

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.  Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

 

-İade edeceğiniz ürünü, kullanılmamış ve etiketi ya da herhangi bir aksesuarı hasar görmemiş bir şekilde, MNG Kargo 'ya ait iade kodunu yazarak ( 155747160 ) MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.

 

-Kargo masrafları düşüldükten sonra ücret iadeniz tarafınıza yapılacaktır.

 

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo' ya ait gönderi takip kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi takip kodunuzu lütfen saklayınız.

 

-Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

-Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri ( toner, kartuş, şerit vb. ) ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

İade bedeli, ürünlerin depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

 

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

 

İade Adresi: İlya Tekstil ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti. M.Nesih Özmen Mah. Savaş Cad. Barış Sok. No:6/2 Güngören / İstanbul

 

İade etme süresi kaç gündür?

Big Sam üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 15 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre kanunen 7 gün olan bu süreyi rahatça alışveriş yapabilmeniz için Big Sam 15 güne çıkartıyor.

 

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

İade veya değişimimi hangi adrese göndereceğim?

İade Adresi: İlya Tekstil ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti. M.Nesih Özmen Mah. Savaş Cad. Barış Sok. No:6/2 Güngören / İstanbul

 

İadede ve değişimde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade işlemlerinde gidiş-geliş kargo ücretleri siz değerli müşterilerimize aittir. Toplam iade tutarınızdan kargo masrafları düşülerek tutar kredi kartınıza veya banka hesabınıza iade edilir.

Değişim işlemlerindeyse siz değerli müşterilerimizden firmamıza değişim için gelen paketlerin kargo ücretleri firmamıza ait olurken firmamızdan tarafınıza 2. kez gönderilen paketlerin kargo masrafları siz değerli müşterilerimize ait olmaktadır.

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra bigsam.com.tr tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve bigsam.com.tr 'nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

Elime ulaşan ürün için beden değişimi yapabilir miyim?

Beden değişimi için [email protected] adresinden veya 0532 508 39 17 numaralı whatsapp destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

 

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılıp, siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"

 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan Hesabım sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz "Tedarik Ediliyor " ya da "Kargoya Verildi" statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi deste[email protected] adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR